پنس: روسیه و ایران هیچ کاری برای انجام دادن در ونزوئلا ندارند

معاون رئیس جمهور آمریکا پس از نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره ونزوئلا گفت که روسیه و ایران هیچ کاری برای انجام دادن در ونزوئلا ندارند.

پنس: روسیه و ایران هیچ کاری برای انجام دادن در ونزوئلا ندارند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا پس از جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره وضعیت انسانی در ونزوئلا در روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت که ایالات متحده معتقد است که روسیه و ایران هیچ کاری برای انجام دادن در ونزوئلا ندارند.

پنس گفت: رئیس جمهور ترامپ روشن ساخت که ایران و روسیه هیچ کاری برای انجام دادن در روسیه ندارند. آنها باید کنار بروند و به مردم ونزوئلا اجازه دهند تا دموکراسی را بازگردانند.

وی اضافه کرد: هواپیماهای روسی در ونزوئلا فرود آمدند و نظامیان را برای انجام برخی از وظایف در زمینه امنیتی یا به عنوان مشاور به آنجا آوردند. این به سادگی غیر قابل قبول است.

پیش از این، روزنامه کامرسیا گزارش داده بود که هواپیمای آن-124 و ایل-62 همراه با پرسنل نظامی روس و 35 تن بار در 23 مارس وارد فرودگاه کاراکاس شدند. دیوسدادو کابلو، رئیس مجلس موسسان ونزوئلا ورود دو هواپیمای روس را به این کشور تایید کرد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت که کارشناسان روس در اجرای توافقنامه در زمینه همکاری های نظامی-فنی در این کشور فعالیت می نمایند و تا زمانی که احتیاج باشد و دولت ونزوئلا احتیاجمند کارشناسان روس باشد، آنها در این کشور براساس توافقنامه های دو جانبه امضا شده در ماه مه 2001 حضور دارند.

شایان ذکر است که اعتراضات گسترده علیه نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در تاریخ 21 ژانویه شروع شد و خوان گوایدا، رئیس مجلس ونزوئلا در روز 23 ژانویه خود را رئیس جمهور موقت این کشور بیان کرد. کشورهای روسیه، بولیوی، ایران، کوبا، نیکاراگوئه، السالوادور، ترکیه، بلاروس و چین ضمن حمایت از مادورو، از طرفین درگیر در خواستند از راه مسالمت آمیز به حل و فصل این بحران بپردازند و مخالفت خود با دخالت های خارجی در امور داخلی کشورها را بیان کردند.

دبیر کل سازمان ملل نیز طرفین به گفتگوی مسالمت آمیز برای حل و فصل این بحران فراخواند اما دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت و از مادورو خواست تا قدرت را به وی انتقال دهد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پنس: روسیه و ایران هیچ کاری برای انجام دادن در ونزوئلا ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنس: روسیه و ایران هیچ کاری برای انجام دادن در ونزوئلا ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید